Edukacja i praca na wesoło

Pani pyta Jasia:

• Jasiu,co wiesz o Jaskółkach? Jasiu na to:
  • To bardzo mądre ptaki,odlatują gdy zaczyna się rok szkolny

Dyrektor szkoły przechodzi korytarzem obok klasy, z której słychać straszny wrzask. Wpada, łapie za rękaw najgłośniej wrzeszczącego, wyciąga go na korytarz i stawia w kącie. Po chwili z klasy wychodzi kolejnych trzech młodzianów, którzy pytają:

• Czy możemy już iść do domu?
  • A z jakiej racji?
  • No...przecież skoro nasz nowy pan od matematyki stoi w kącie, to chyba lekcji nie będzie, prawda?
  • Jak nazwać nauczyciela bez nerwicy?
  • Bezrobotny.

Delegacja nauczycieli przychodzi na spotkanie z ministrem.

• Panie ministrze, my w ogóle nie mamy pieniędzy!
  • Trudno... Wchodźcie...

Lekcja w szkole w czasach paleozoiku. Nauczycielka wykuwa na kamiennej tablicy pytanie: Ile to jest 2+2? Wzywa do odpowiedzi Jasia. Ten nie zna odpowiedzi i zastanawia się. Nagle słychać straszny huk i unoszą się tumany kurzu. Nauczycielka pyta surowo:

• Dzieci! Kto rzucił ściągę?!

Nauczyciel sprawdza zadanie domowe...

• Otwórzcie zeszyty... Jagoda, kiedy odrabiasz lekcje?
  • Po obiedzie.
  • To czemu tej pracy domowej nie odrobiłaś?
  • Bo jestem na diecie.

Przepisy dla nauczycieli (1872 rok):

• Nauczyciel każdego dnia powinien zadbać o to, aby lampy były napełnione a kominek czysty.
  • Każdy nauczyciel winien codziennie przynosić wiadro wody i kubeł węgla.
  • Pióra należy przygotowywać starannie. Końcówki piór można ostrzyc zgodnie z indywidualnymi upodobaniami wychowanków.
  • Nauczycielowi płci męskiej zezwala się na wykorzystanie jednego wieczoru w tygodniu na sprawy osobiste (bądź też dwóch wieczorów jeśli regularnie uczęszcza do kościoła).
  • Po spędzeniu dziesięciu godzin w szkole, nauczyciele mogą oddać się czytaniu biblii lub innych pożytecznych ksiąg.
  • Nauczycielki, które wychodzą za mąż bądź angażują się w romanse dostaną natychmiastowe wypowiedzenie.
  • Nauczyciel, który pali, używa alkoholu w jakiejkolwiek formie, uczęszcza do kasyna lub domu publicznego, lub tez goli się u fryzjera dostarcza znakomitych powodów, by żywić poważne wątpliwości co do jego wartości, zamiarów, prawości i uczciwości.
  • Nauczyciel powinien odkładać drobne sumy z każdej wypłacanej mu pensji, aby w latach starości nie stać się ciężarem dla społeczeństwa.
  • Nauczyciel wykonujący swą pracę sumiennie i wiernie przez 5 lat spodziewać się może podwyżki w wysokości dwudziestu pięciu centów tygodniowo, o ile zarząd wyrazi na to zgodę.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja